Izet Rraci Poezi
Izet Rraci

Tema: Poezi Për Nënën


Nënlokja Ime

Pse ofshajn malet
Kur dhimbja...
I prek vetëm njerzit
Pse lotët e nënave
Kan ngel simbol
i dhimbjës...
Dhe i vuajtjës - pse
Nënlokja ime
Ma jep dorën
Ta ngrej lart
E di...
As unë as ti
Nuk e kemi të lehtë
Por jeta - jeta
Duhet të vazhdoi
Për ata që vinë
Mrapa nesh
Nënlokja ime
Me ty dhe për ty
Këndoj...!
Me ty dhe për ty
Ngrei epope lavdin
Në çdo rast
Simbol i dhimbjës
Nënë

- Poezi nga Izet Rraci{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0