Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jakup Demolli - Kenga E Rexhes  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/04/2020

2020-04-10T19:45:54+00:00


"Kenga E Rexhes" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Jakup Demolli.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Jakup Demolli i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adem Ramadani - Kenga E Rexhes

ah rexh mehmeti ni djal oj rie
oj ka qit o qarshi do dhi ee

oj ka qit o qarshi do dhi ee
beqir aga qaj zotnie

ah beqir aga qaj zotnie
dul po vet o nerper qarshie

dul po vet o nerper qarshie
mos ma pat kun rexhen me sy ee

mos ma pat kun rexhen me sy ee
cili o rexha nuk pe di ee

cili o rexha nuk pe di ee
qaj qe o pshtet per zit xhamise

qaj qe o pshtet per zit xhamise
kallushan o musteqe zije

kallushan o musteqe zije
kadal dal po shkon drejt tije

ah sa po i man lum rexho kto dhi ee
ik lum beg o sjan per tyeee

ik lum beg o sjan per tyeee
ot kqija ndok jan te forta ngjije


ot kqija ndok jan te forta ngjije
sun ti mjel beg zoja ndimie

sun ti mjel beg zoja ndimie
msu u mei mjel malsorja ngjurdie

msu mei mjel malsorja ngjurdie
tuj ra bor o tuj ra shie

tuj ra bor o tuj ra shije
o mir e di beg qka lyp ti ee

o mir e di beg qka lyp ti ee
lyp alltin o perbi syeee

o perbi syeee
bash ne lul te ballit
jam kraniq o pika djalit


jam kraniq o pika djalit
ti derdhi trut midis pazarit

ah ne pazar mor trut ti derdhi
dugajgjit djalo bajshin seri

ah dugajgjit djalo bajshin seri
oo beqir ager ooo fort ma zuni sherri

Ganimete Asllani - Kenga E Rexhes

Oooooo po vin krushqit o rruges t'malit
trupi i rexhes n'grazht te kalit

qou rexho qou o djalo
qou sokoli o nanes O se s'ka nana tjeter O

Qou more rexho dil te sana darsem t'madhe t'ka ba nana

qou rexho qou djalo qou maji i miri i nanes Oooo.. se ma dogje zemren ooo..

Ty more Kalo tu thaft jela qysh ma mbyte rexhen shkelma

qou rexho qou djalo qou sokoli i nanes oOO.. se s'ka nana tjeter oo..

Ju more krushqi hani e pini nester rexhen n'dhe t'ma shtini

qou rexho qou djaloo qouu ma i mir i nanes Ooo... se ma dogje zemren oo...

Perlat Sheqeri - Kenga E Rexhes

Çou, Rexho, qite nji pushkë,
se po vin’ të zest’ more, krushq!
Çou, Rexho, çou djal-o,
çou, bre skyfter’ i nanës-o
çou, bre sokoli i lokes-o!

Po vjen nusja në oborr,
Rexhja lahet nën shatorr.
Çou, Rexho, çou djal-o,
çou, bre skyfter’ i nanës-o
çou, bre sokoli i lokes-o!

Nusezeza në çardak,
Rexhoja i ma’ me gjak.
Çou, Rexho, çou djal-o,
çou, bre skyfter’ i nanës-o
çou, bre sokoli i lokes-o!

Mori Zoja, kadën Xhiko
mbram’ju erdha, sot ju ika.
Çou, Rexho, çou djal-o,
çou, bre skyfter’ i nanës-o
çou, bre sokoli i lokes-o!

Motra shtat e un’ e teta,
burrë mora, e me të nuk fjeta.
Çou, Rexho, çou djal-o,
çou, bre skyfter’ i nanës-o
çou, bre sokoli i lokes-o!

Çou, Rexho e del ke porta,
se po vinë të zezat motra.
Çou, Rexho, çou djal-o,
çou, bre skyfter’ i nanës-o
çou, bre sokoli i lokes-o!

Çou, Rexho e del në shkallë,
që po vjen njaj gjoku i bardhë!
Çou, Rexho, çou djal-o,
çou, bre skyfter’ i nanës-o
çou, bre sokoli i lokes-o!

Nusja në buzë të malit,
Rexhja në grazhd të kalit.
Çou, Rexho, çou djal-o,
çou, bre skyfter’ i nanës-o
çou, bre sokoli i lokes-o!

Mbram’ ju erdha me flok’ lëshue,
sot po iki me lesh çue.
Çou, Rexho, çou djal-o,
çou, bre skyfter’ i nanës-o
çou, bre sokoli i lokes-o!

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Jakup Demolli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet