Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jehona Gashi
  • Vendlindja:
  • Doberdol 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Gusht 1997
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Jehona Gashi është shkrimtare. U lind në Doberdol te Komunes se Klines. Për nënte vite ndoqi mesimet ne shkollen fillore “ Ali Krasniqi “ në Ujmirë. Jehona e do shum librin, kurse poezia tashme eshte bere shoqja me e mirë e saj. Ka Filluar te shkruaj qe ne klasa e V. Ishte antare e grupit letrar te shkolles. Poezit e veta i ka lexuar ne shumë aktivitete shkollore dhe programe te ndryshme per femij. “E dua shumë poezin, sepse ajo del nga thellsia e shpirtit tim. Del, sepse eshte pjes e saj “, thot ajo! Ka Botuar vetem nje liber me Poezi i Titulluar “Plaget në Përqafim“.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet