Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jehona Sadriaj - Lumja Toka  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2019"

Komente

Asnjë Koment

27/07/2019

2019-07-27T08:43:17+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lumja Toka" kënduar nga Jehona Sadriaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Jehona Sadriaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Avdyl Mziu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O lumja toka o qe e shkel me kam e
2x

O lumja vjerra o
Qe e thrret oj nane
2x

O na lulijen o
Na e bajna n’molla
2x

O veq ksi kam e
O vetllat e holla
2x

O hedhin valle o
Edhe te vallzojna
2x

O se kjo nat
Qenka veq e jona
2xMë Shumë Këngë Nga Jehona Sadriaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet