A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jericho

Tomlin E Nanes ➡ Le Lait De La Mère

 Shqip ➡  Frengjisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Tomlin E Nanes

Lindje, Perëndim, Perëndim a Lindje?
Si dele në pazar po t'thonë mes dy qytetërimeve
Dy konop n'qafë t'vnumë
Dytë po t'ngrehin e ti po qet shkumë
Je shumë i lodhun, gjat ke nejt n'zhurmë
E ki nevoj me marr frym, se jon tu t'ngulfat
Zani spo t'del e don me piskat
Krejt lomsh n'kry t'kan hallakat
Edhe sa ko me zgat deri sa t'coptojnë
Deri sa t'dajnë e sa t'përvlojnë
Deri sa ta kupton se sun vazhdon me konfuzion
E beba sun e han ni pulë t'pjektë
As sun e han ni spec t'djegst
E ti po don me shti me ngajt hala pa u msu me hec?
E ti ndaq jepi cucëll t'Arabisë
Ndaq jepi cucëll të Francës
Ajo ko me lyp tomlin e nanës, bal
Tomlin e nanës, bal
Tomlin e nanës, bal
Tomlin e nanës, bal
Tomlin e nanës, bal
Bal!
Bal!
Bal!
Bal!


Le Lait De La Mère

Orient-Occident, l'Occident ou l'Orient
Au marché, ils te prennent comme un mouton Entre deux civilisations
Les deux t'ont attrapé par la corde
Les deux tirent, et l'écume te vient aux lèvres
Ca t'agace
Ca fait un moment que tu te tiens dans le bruit
Il faut vraiment que tu respires, tout ça te fait suffoquer
Ta voix ne te permet pas d'hurler
Ils t'ont tellement retourné la tête
Encore combien de temps avant qu'ils ne te mettent en pièces
Avant qu'ils ne te réduisent en morceaux et qu'ils te mettent à bouillir
Avant que tu ne comprennes que tu ne peux pas confusion avec cette confusion
Le bébé ne pourra pas manger de poulet rôti
Il ne pourra pas manger de piment
Tu forces le bébé à y aller et à courrir
Avant qu'il ne puisse même marcher
Tu pourrais tout aussi bien le donner au pacificateur arabe
Ou tu pourrais le donner au pacificateur français
Il quémande le lait de sa mère, imbécile !
Le lait de sa mère, imbécile!
Le lait de sa mère, imbécile!
Le lait de sa mère, imbécile!
Le lait de sa mère, imbécile!
Imbécile!
Imbécile!
Imbécile!
Imbécile!

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018