Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jeta Faqolli & Kastro Zizo - Bashke  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Muzika:

Gramoz Kozeli

Produksioni:

Kastro Zizo

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Kastro Zizo

19/10/2018

2018-10-19T17:00:08+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bashke" kënduar nga Jeta Faqolli & Kastro Zizo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Jeta Faqolli & Kastro Zizo i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Samanta Karavella - Bashke

[2Ton:]
po du met pas, po du met pas
une po du met pas veq ty.
po du met dasht, po du met dasht
une po du met dasht veq ty.

[Samanta:]
po do mem pas, mem pas
ti po do mem pas veq mu.
po do me mdasht, me mdasht
ti po do mem dasht veq mu.

[2Ton:]
deri oret e vona, bisedat tona
sa here kena fol e kom ndje.
qe me ty po ofrona, pres kur po takona
qa do qe boj per ty, ka me ja vlejt.

sado pak n'qef ti mem pas,
sa mashum mem njoft hala ti ki mem dasht (x2)

[Samanta:]
e nese menon me kon bashk,
jo leht nuk e ke.
e di ti po don un me tdasht,
po i vetmi sje.
ni tjeter e kom e aj mu mdon,
jo si ti.
a duhet me lon me ty me kon,
ça me bo tash?

[2Ton:]
po du met pas, po du met pas
une po du met pas veq ty.
po du met dasht, po du met dasht
une po du met dasht veq ty.

[Samanta:]
po do mem pas, mem pas
ti po do mem pas veq mu.
po do mem dasht, mem dasht
ti po do mem dasht veq mu.

merrem afer,
e me duaj si di ti.
merrem naten,
M'thuaj fjalet si di ti.
se un e dija qe te un ti ki me ardh,
se un e dija, babyboy.

[2Ton:]
deri oret e vona, bisedat tona
sahere kena fol e kom ndje.
qe me ty po ofrona, pres kur po takona
qa do qe boj per ty ka me ja vlejt.

po du met pas, po du met pas,
une po du met pas veq ty.
po du met dasht, po du met dasht,
une po du met dasht veq ty.

po do mem pas, mem pas
ti po do mem pas veq mu.
po do mem dasht, mem dasht
ti po do mem dasht veq mu.

Albulena Jashari - Bashke

Veq kur pot shoh
Pom terhek
Po du distance
Per mu nul o leht
Du met pas ngat
Se kur spom len me prek
Se kur si ky rast nuk munesh me gjet
Une di se prap vjen dita na shihum
Edhe nihna mir qe kom met pas ngat
Mnyra qysh um fol sum len me than nihum
Edhe lidhja jon shpresoj me pas fat
Refreni
Veten e rren kur um thu qe sum don mo o oooooo
Vet nuk um len kur athere mke than no o oooooo
Veten e jap veq met pas ne kit bot o o ooooooo
Veten e rren ti veq veten e rren.

E di qe osht problem met pas ne doren tem veq edhe nihere ooo
E di qe osht problem met pas 2x
Refreni
Veten e rren kur um thu qe sum don mo o oooooo
Vet nuk um len ker athere mke than no o oooooo
Veten e jap veq met pas ne kit bot oo o oooooo
Veten e rren ti veq veten e rren
Jena na bashk 3x
Refreni
Veten e rren kur um thu qe sum don mo o oooooo
Vet nuk um len kur athere mke thon no o ooooo
Veten e jap veq met pas ne ket bot o oh oooooo
Veten e rren ti veq veten e rren

Hekuran Krasniqi - Bashke

Edhe canta e jetes time
Zemer je ti
Krejt ca kam un ne kujtime
I kam vec me ty
Un te dua me thuaj edhe ti se me do vec mua
T dy zemrat tona jan deshmitar deshmitar t dashuris ton


Ref *
Bashk ne cdo moment t jetes pa ty smund t jetoj
Larg ne portret mbetem vetem per ty un mendoj 2×

Un t dua m thuaj edhe ti se me do vec mua
T dy zemrat tona jan deshmitar deshmitar t dashuris ton


Ref*
Bashk ne cdo moment te jetes pa ty smund t jetoj
Larg ne nje portret mbetem vetem per ty un mendoj 2×

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Jeta Faqolli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet