Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jmc - Degjo Dhe Mos Harro Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ej jo Degjo dhe mos harro

Ejo ti degjo vajze e bukur degjo mos me moho
se zemra ime vtm ty te do
mos e lendo, degjo
me shiko ti mua sepse un te dua
me ler ti mua
atje ku ska njeri
atje ku jan te gjith te vrar
me ke lidh me litar dhe me terheq zvarr
xse vall ti mua me le
ku je un erdha xseri
dhe ti ne tj vend shkove
si me harrove m’harrove mua
harrove bashk dhe kujtimet e tua
akoma dhe me
kur te pash x here te par
erdhha ne shkollen tende I plagosur
x pak do isha vrar x pak do isha vrar
kur te gjith shkuan x mesim ti nuk shkove
kur me pe te plagosur prane meje u afrove
ne shtepi me cove , me ndihmove , me sherove
kur te dashurove ti u largove
ku shkove
cdo nat yjet shikoj
I them se te kam nevoj
Por perseri nuk te degjoj
Perseri nuk te degjoj
Nuk e di a me degjon , a me degjon dhe ti

Degjo vajze e bukur degjo se un te dua
Degjo vajze e bukur degjo mos me moho
Degjo vajze e bukur ( se un ste kam harruar ) degjo ste kam harruar
Hey vajze e bukur edhe ti mos me harro…3x

Perseri o zot
Un po e kerkoj
Te lutem me ndihmo si mundet ta harroj
Dhe kudo qe shkoj
Fytyren e saj te bukur shikoj
Cmundet te bej jo cmundet te bej
Kaluan dit muaj edhe vite
Dhe un pak te harrova
Dhe me nje tjeter vajz ne atdhe un shkova
Por zoti e ka shkruar qe kurr mos te harroj
Sa u futa Brenda me nje tj te shikoj
Kur me pe nga syri jot nje lot pikoi
Prane teje nje vajze te vogel pashe
Mama te therriste
Dhe buza le te dridhte
Aty e kuptova pse ti u largove
Dhe pastaj kuptova qe kurr nuk me harrove
Dhe pastaj kuptova qe kurr nuk me harrove

Degjo vajze e bukur degjo se un te dua
Degjo vajze e bukur degjo mos me moho
Degjo vajze e bukur degjo ste kam harruar
Hey vajze e bukur edhe ti mos me harro
4x


Ky tekst u dërgua nga Jmc Gl


Publikimi: 17/04/2005
Festivali: Top Fest 2Më Shumë Këngë Nga JMC:


Komente 0


Jmc - Degjo Dhe Mos Harro
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Degjo Dhe Mos Harro".
3. Video është e këngës "Degjo Dhe Mos Harro", por nuk këndohet nga Jmc.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.