Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joe Artid Fejzo - Prind Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Ne cilin qiell mund te gjesh folene
Perveç atij ku lind dhe boten njeh
Hapat e pare te ndeshjes me jeten
Me doren e ngrohte te prindit hedh

Atehere kur loti i pare , nis udhen e tij
Ne syte e tyre kur ti rritesh , iken nje dite……

** refr.

Prind, fjala e pare tek belbezon
Kur afer apo larg te shoqeron
Prind, e rrjedha e kohes nuk ndalon
Buron dashuri e vetem dashuri kerkon

*
Me endra thurur , shpejt u rritem ne
Si uje burimi derdhur, si rreke
Vershojne kujtime … mbi pluhur e vite
Fotografi e vjeter sot…..

Nje çast kujtimi sjell, gjith femijerine
E tani dor’n e tyre ngrohet….. ti ledhaton…..

** refr.

Prind, fjala e pare tek belbezon
Kur afer apo larg te shoqeron
Prind, e rrjedha e kohes nuk ndalon
Buron dashuri e vetem dashuri kerkon


Ky tekst u dërgua nga joe artid fejzo


Nuk kemi video për këtë këngë.
Joe Artid Fejzo - Prind
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prind".
3. Video është e këngës "Prind", por nuk këndohet nga Joe Artid Fejzo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Joe Artid Fejzo:


Komente 0