Më mbaj mend (për 1 muaj)

John Shahu
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Australi 
  • Ditëlindja:
  • 30 Maj
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  70
Këndon kryesisht: pop R&B

John Shahu është këngëtar i njohur. English:
John attended Kedron State High School at the age of 14. He was born in Albania and has been a resident in Australia since 2007. He even had to learn to speak English when he first arrived! John has been a student of Neridah Vocal Studio and he also does weekly guitar lessons. John loves playing and singing Reggae and R&B and he also writes his own songs. He aspires to be a professional performer.

Shqip:
John lindi ne Tirane ne vitin 1995, ndoqi shkollën e mesme Kedron në moshën 14 vjeç. Ai lindi në Shqipëri dhe banon në Australi nga viti 2007. Madje duhej të mësonte të fliste anglisht kur arriti për herë të parë! John ka qenë student i Neridah Vocal Studio dhe gjithashtu merr mësime javore për kitarë. Ai pëlqen të luajë dhe të këndojë Reggae dhe R&B dhe ai gjithashtu shkruan vetë këngët e tij.

Në Tetor 2017, John Shahu merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Medicine".

Më datë 2 Korrik 2018, Elvana Gjata & Ledri Vula publikojnë videoklipin "Mike", në bashkëpunim me John Shahu. Teksti u shkrua nga Ledri Vula, Elvana Gjata, John Shahu. Videoklipi u prodhua nga Supercut.

John Shahu ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Havana".

Më datë 26 Shkurt 2019, John Shahu publikon videoklipin "Havana". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Gramoz Kozeli.

Më datë 4 Korrik 2019, John Shahu publikon videoklipin "Alamet".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0