Më mbaj mend (për 1 muaj)


Jolanda Dhamo - Dhimbje Dhe Lot

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dhimbje Dhe Lot".
3. Video është e këngës "Dhimbje Dhe Lot", por nuk këndohet nga Jolanda Dhamo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Jolanda Dhamo - Dhimbje Dhe Lot  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Video Produksioni:

MAX Production

Komente

Asnjë Koment

09/01/2012

2012-01-09T08:01:48+00:00E diel ish ajo dite.
Si shpirt i pafajsise,
vendose ti ne qiell te shkosh.

Nje engjell biri yne.
Nuk doje 15 vjec,
krijuesit jeten t`ia dorzosh.

Therrasin, klithin kush degjon.
Te presim,syte tek dera shkojne.
Ndoshta ti atje lart, rri dhe veshtron.
Lotet tona u thane, perjete ...

Ref
Te lutem Xhino bir. A degjon ?
Te lutem kthehu bir, te shikoj.
Lutje dhe lote pa fund kjo jete na shkoi.
Na thave syte o bir, na mungon.

Do doja te te kthej
Dhe ne heshtje lutemi,
por lutja s`ka fuqi te vije.

Gjysme shpirti mbetem ne.
Gjysme zemre ti na le.
O biri yne tani ku je.

Therrasin, klithin kush degjon.
Te presim, syte tek dera skojne.
Ndoshta ti atje lart, rri dhe veshtron.
Lotet tona u thane perjete ...

Ref
Te lutem Xhino bir. A degjon ?
Te lutem kthehu bir, te shikoj.
Lutje dhe lote pa fund kjo jete na shkoi.
Na thave seyte o bir, na mungon.

(Fjalet e aktores se madhe Tinka Kurti)
Ah Xhino bir.
Kush valle do t`i thaje keto lotet tona.
Pesembedhjete vjec kush mendonte se s`do te jetoje ?
Dhe emrin tend bashke me engjejt, vizatoje dhe per mua.
Kush ish valle ai qe te morri ?
Po si nuk mendove ndopak per ne o bir,
qe na le te mjere gjithe jeten.
Ku je o bir, ku je o shpirt ku je !

Ref
Te lutem Xhino bir. A degjon ?
Te lutem kthehu bir te shikoj.
Lutje dhe lote pa fund kjo jete na shkoi.
Na thave syte o bir, na mungon.

Ku je o bir, ku je o shpirt ku je !


Ky tekst u dërgua nga Armena   Eliosshuli
Më Shumë Këngë Nga Jolanda Dhamo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet