A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Jolanda Dhamo - Hajde Djalo


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2003

2003-12-01T00:00:00

Arrangement:

Fabian Asllani

Song from the album:

"Per Mua Je"It's a long time that we try finding the lyrics to "Hajde Djalo" sung by Jolanda Dhamo.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Jolanda Dhamo attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Mira Janji - Hajde Djalo

Te sokaku portes
cu pengova o
tretem kur me flet
skuqem kur te shoh

Hajde posht dritares o
se me mori malli o
hajde se mbarova o
hajde hajde o djalo

Me cepin e syrit
te shikoj djalo
tretem kur me flet
skuqem kur te shoh

Posht dritares sime
eja e kalo
tretem kur me flet
skuqem kur te shoh

Anila Mimani - Hajde Djalo

(2X)
Kur te pash per her te par un ty mor djal
su besova dot jo jo un syve tmi,
un isha bje vajz e re ti djal beqar
Me ty rash ne dashuriiii..........
(2X)
Hajde djalo bashk te rrim
ku te kam ku te kam,
Te flasim per dashuri,
Ku te kam ku te kam..
(2X)
Moshatare neve ishim bashk te dy
dashuria kish filluar per cudii
loznim qeshnim te dy bashk si femij
duaa tjem gjithmon me tyy..!!!!
(2X)
Hajde djalo bashk te rrim
ku te kam ku te kam
te flasim per dashuri
ku te kam ku te kam.....??
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019