Më mbaj mend (për 1 muaj)


Jolanda Dhamo - Falja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Falja".
3. Video është e këngës "Falja", por nuk këndohet nga Jolanda Dhamo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Jolanda Dhamo - Falja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

26/03/2016

2016-03-26T16:22:49+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Falja" kënduar nga Jolanda Dhamo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Blero - Falja

GASSO
a pate meshir pak
Per mu a mendove pak?
Se ti vujtjen e deshe
Edhe besen e theve...

BLEORO
A pate meshire pak,
Per mu a mendove pak
Se ti kurr nuk ndryshove
Jo per mu nuk ndryshove...


Kthim nuk ja jo kthim nuk ka
Jo fle ska falje ska (x2)

Vec nje lutje kam per ty kam(x2)

Refreni
Falja falja te un nuk ka kthim
E lype ndarjen ndarjen
Mbaje si ngushllim
O Zot ti falja falja te un nuk ka kthim
Ajo me lotet dhe fjalet
Mori rrug pa kthim

FISSI
S'du me dit pse ti ike
Lotet qe i pike ja arrite qe t'ja piken
As s'du me dit ku o gabimi
S'du me dit per fajin a e ke ti a osht i imi
Tash e kom mledh guximin
Mir e di qe nuk o fillimi
Apo mesin si pjes e nje tregimi
E dashnis mes tradhtis e deshtimit
Lem mos e thuj mo asnji fjal
Noshta Zoti, po un s'du me ta fal
E ti ik tash...mos u kthe mos u kthe
Nuk pres asnji moment
Mos em sheh mos em sheh
Fjalen e fundit edhe t'paren
Pa arsye e lype ndarjen
Ke lujt me ndenja lozonjare
T'kam besu e per ty o ka m'vjen marre

Refreni
Falja falja te un nuk ka kthim
E lype ndarjen ndarjen
Mbaje si ngushllim
O Zot ti falja falja te un nuk ka kthim
Ajo me lotet dhe fjalet
Mori rrug pa kthim

Overlord - Falja

[ Refren ]

- Edhe nese s'jom, prap zemra m'dhem //
- Tu kerku faLje ki me ni zonin tem //
- Kejt i kisha dhon me kthy kohen e vjeter //
- S'pata fat n'ket bot, shihemi n'boten tjeter //

[ Verse 1 ]

- Nese e ke dasht dikon e shum e ke demtu //
- E tash thell je pendu e falje do mi kerku //
- Zemra t'kan dit e nat .. me kthy kohen permas //
- Kejt i ke shkatrru .. pa e pas asni shkas //

- Por qka ndodh nese i ke humb, lutja s'vLen //
- Homie, koha ka kaLu.. kohen hiq sun e bLen //
- Qashtu po ndihna.. dhimbja shum e ron //
- Tash po bertas .. IM SORRY .. amo o von //

- Babo, edhe pse s'je me mu po t'kerkoj faLje //
- Se shum gabimet i kom bo, e tash s'po kom rrugdalje //
- Niher e pergjithmon jom ka du //
- Ku do qe je, qet faLje me ma pranu //

- Se kom gabu , e di qe engjuLL s'jom //
- E kom barr mbi shpin .. s'po flej i qet, ngom //
- Kado qe po shkoj ftyren tonde perpara e kom //
- Per her t'fundit po t'lutna ... besom //

[ Verse 2 ]

- E ti lulja n'parajsen tem, oj nana jem //
- Ka po t'shoh t'perLotur beso zemra po m'dhem //
- E di qe shum t'kqiat ti kom bo, e kurr s'jom nal //
- E di qe t'a kom kthy fjaLen .. athu a ma faL //

- Nano, qeky djali jot i keq .. tash u pendu //
- Zotit lutje i kom qu, rrugen e drejt me ma kallzu //
- Edhe pse von e kom kuptu, e di qe kom gabu //
- Nona jem, faLje jom tu t'kerku //

- Shum her ta kom thy zemren, i pashpirt jom kon //
- Me mund um ke rrit .. e di qe u kon e ron //
- E maj n'men shum m'ke kshiLLu t'kqiat mi lon //
- E di .. qe me m'pa mir, gjithqka kishe dhon //

- Kurr nuk t'harroj , pergjithmon kom me t'kujtu //
- Qit tekst po ta kushtoj, me t'kaLLzu qe shum t'du //
- Vetmia m'ka kapLu , edhe lotët mu kan shterr //
- Sa her zonin ta ni, zemra ja nis me m'therr // nana jem ..

[ Verse 3 ]

- Ey Gjysma zemres tem, e di qe t'kom lendu //
- Shum her kom ardh i pit, po prap em ki duru //
- Mekatet qe ti kom bo , veq te Zoti un i laj //
- M'fal .. t'lutna mfaL... se lotet sun pi maj //

- Jom betu qe kom mu kon i sinqert, besen e kom thy //
- Meriton lumturi ..s'du me t'pa pikLLim n'sy //
- Se e di qe sun e perbaLLon, osht shum e ron //
- Sa her t'merr maLLi per mu, kqyre vajzen ton //

- E ti drita syve t'mi.. per babin malli a t'ka marr //
- A po t'mungoj, a nashta edhe per ty jom kon barr //
- M'fal qe dhuratat per ditLindje t'kan mungu //
- M'fal qe s'um ke pas afer me t'perqafu //

- Kujdesu per mamin, se ajo ty t'don //
- Mos harro, ngoje sa her ajo t'kshiLLon //
- Babi u largu .. kujtim maje foton tem //
- Mos harro qe t'du .. gjithmon ki mu kon engjulli jem //

[ Outro ]

- Yeah .. homie.. jeta o shum e shkurt ..
.. jeta osht thjesht 1 tregim me perfundim.. ku autor je ti vet !..
.. Pra... shkruje at tregim qysh o mas miri ..
.. Qe me pas qka mi kallzu engjujve n'at bot !..
Më Shumë Këngë Nga Jolanda Dhamo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë