Më mbaj mend (për 1 muaj)


Jona Kapllanaj - Nje Labe Si Vita
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Labe Si Vita".
3. Video është e këngës "Nje Labe Si Vita", por nuk këndohet nga Jona Kapllanaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Jona Kapllanaj - Nje Labe Si Vita  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Dua Kengen Labe"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00O një këngë thëllëze
nga gjumi ç’më zgjoi
pashë një bandille dhe moj
që lahej dhe moj te kroi
ah, që lahej te kroi

O një labe si vita moj
hedhur si lastonjë
faqet, shegë e ndezur dhe moj
vetullën o moj biskonjë
vetullën o moj biskonjë

O flokun trëndelinë moj
si mëndafsh në dorë
ç’ma plagose zemrën dhe moj
kush do o ma shërojë?
A kush do ma shërojë të shkretën?
Kush do ma shërojë?


Më Shumë Këngë Nga Jona Kapllanaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë