A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jonida Maliqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  72
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Jonida Maliqi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Qe ne moshe te vogel ka patur deshiren per te kenduar dhe nuk privohej aspak nga ambjentet qe e rrethonin. Ishte pjanistje Nora Cashku e cila e degjoi per here te pare ne autobusin e unazes teksa po kendonte nje kenge te Parashqevi Simakut. Viten qe vijoi duke u terhequr nga keshilla e zonjes Cashku e ema e regjistroi ne konkursin e shkolles se muzikes “Deshmoret e Lirise” ku studioi per kater vjet violine. Ne moshen 9 vjecare nen ndikimin e Suza...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare

Nuk Te Pres (2005)


» Dërgo Një Këngë »

Jam Bërë Si Ti
Sonte
Mother (Kthehem Te Dielen)
Nje Ore Me Shume
Fantastik
Fli Tani
Vlej Per Ty


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Lili Gjidodaj

Juliana Pasha

Jonida Vokshi

Rezarta Shkurta

Elia Zaharia

Erga Halilaj

Barbana

Kamela Islamaj

Rezarta Smaja

Eltina Minarolli


Tags: Jonida Maliqi

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018