A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jonida Maliqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  159
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Jonida Maliqi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Qe ne moshe te vogel ka patur deshiren per te kenduar dhe nuk privohej aspak nga ambjentet qe e rrethonin. Ishte pjanistje Nora Cashku e cila e degjoi per here te pare ne autobusin e unazes teksa po kendonte nje kenge te Parashqevi Simakut. Viten qe vijoi duke u terhequr nga keshilla e zonjes Cashku e ema e regjistroi ne konkursin e shkolles se muzikes “Deshmoret e Lirise” ku studioi per kater vjet violine. Ne moshen 9 vjecare nen ndikimin e Suza...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

2 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Eurovision

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Nuk Te Pres (2005)


» Dërgo Një Këngë »

Ktheju Tokës
Jam Bërë Si Ti
Sonte
Fantastik
N'Errësirë
Vlej Per Ty
Nje Ore Me Shume
Fli Tani
Mother (Kthehem Te Dielen)


Përkthime (3)


Artistë Të Ngjashëm:

Alketa Vejsiu

Rezarta Shkurta

Barbana

Ingrit Gjoni

Eneda Tarifa

Kamela Islamaj

Eltina Minarolli

Rezarta Smaja

Çiljeta

Juliana Pasha


Tags: Jonida Maliqi

Jonida Maliqi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019