A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Jonida Maliqi - Dashuria Jone


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/11/2011

2011-11-27T13:16:46

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.7"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuria Jone" kënduar nga Jonida Maliqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Jonida Maliqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sadete Shkodra - Dashuria Jone

qke moj vash e bukur qe me rin ne der ,
ftyra jote bukur si margaritar te dua me zemer po ket nuk ta them ne pune ne jet pran dote jem
dashurija jon si lule jasemini .
si lule me er si kang e bilbilit jeta jon e bukur me gzime na fton puna djersa jon gjdo gje lulzon mos me thuaj djal qe esht ajo fjal .
se na hohin shoqet gazi sdi te ndal te dua me zemer po ket nuk ta them ne pun e ne jet prane dote jem hej hej dashurija jon si lule jasemini si lule me er si keng e bilbilit

Smail Puraj - Dashuria Jone

A te kujtohet kur jemi takuar
a te kujtohet kur jem dashuruar
prej asaj kohe veq kujtimi ka mbet
se gjithqka tjeter ne mes nesh ka vdek

2 x

Dashuria jone ne fund ka ra
nuk ka mbet prej saj as gja
edhe pse dikur jemi dashur shume
dashuria jone ra ne fund

A te kujtohet aj takimi i par
kur zemerat folen pa e than as nje fjal kur njani tjetrit emrin ja kemi thirr prej gezimit zemra filloj meu dridh

3 x

Dashuria jone ne fund ka ra
nuk ka mbet prej saj as gja
edhe pse dikur jemi dashur shume
dashuria jone ra ne fund

Ermira Babaliu - Dashuria Jone

Gjithemone une pran teje kalova
Mos kujto seune ty te harrova
Do te mbetesh ti perhere pjese e zemres sime
Qe brengat largoja pran teje
Tash tjetri ty te perkethele
Dhe mua me le zog te mjere
Do te kthehesh ne qerdhe ndonjhere
Por atehere sdo te kete vend per shtgetare

refreni
Zemra ime e ndjen se sdo te kthehesh
Edhe pse e di se mua me plagose
Athua dashuria jone
2x
Ne shtegun e pakthim shkoi pergjithemone

I vetem po rri ne kete nate
E vetem me dhembjen qe e ndjeje
Ngadale po e shoh hijen tende
E cila ne pakthim po shkon
Tash tjetri ty te perkethele
Dhe mua me le zog te mjere
Do te kthehesh ne qerdhe ndonjhere
Por atehere sdo te kete vend per shtgetare
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019