Audio

Jonida Maliqi - Frikem Se Me Pelqen  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/12/2004

2004-12-16T00:00:00

Muzika:

Adrian Hila

Teksti:

Pandi Laço

Këngë e albumit:

"Nuk Te Pres"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 43-të në RTSH
Jo mos me thuaj se ke ftohte
Jashte bie bore e fryn acar
Se mos me lutesh
Te vish ti pakez
Eshte hene e plote
Deren s'ta hap

Ti mos mendo se do te zgjohem
Dhe po te trokasesh ti shume fort
Nata e frikshme
Zjarri I shuar
Bota na pergjon ti lutesh kot

Ti ti ti ti Eja mengadale ti
Mendjen po ma genjen
Ti ti ti ti Eja mengadale ti
Frikem se me pelqen

Do te shkelesh lehte e lehte
Zgjuar kur te me gjesh
Ej ti ti Eja sa me pare ti
Frikem se me pelqen

Nese here tjeter rruga bie
Une do te pres se zgjuar jam
Se mos me thuash naten ben ftohte
Une do te ngroh ketu ne shtrat

Jo mos me thuaj kam mbaruar
Jo ti mos me thuaj fryme skam
Eja ti brenda merr frymen time
Jashte ste le dot se shpirt te kam

Ti ti...


Më Shumë Këngë Nga Jonida Maliqi:

Më Shumë...