Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Mësuesit

Mesuesi

O mesues i dashur dhe i rrespektuar
Kam 5 vite qe kam mesuar shum gjera nga ti
Tani u be kohe qe ne shoket dhe shoqet
Te ndahemi nga ti
Esht problem per ne sepse jemi mesuar me ty?
Kur te rritem dua te behem si ti
E edukuar , ndihmese , e sjellshe
Mesues me mesove shkrim , lexim , kendim , vallezim etj
Keto vargje jam duke i shenuar me mall
Sepse 5 vite i kemi se bashku
Mesues i dashur te perqafoj me mall

- poezi nga Jonida Tasholli


- Poezia u dërgua nga Jonida -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  113


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet