Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Juli Cenko - Kolazh Jugu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/04/2013

2013-04-15T08:06:43


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kolazh Jugu" kënduar nga Juli Cenko.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Evgjeni Çuli - Kolazh Jugu

Esmerke permeti
O rritur buze lumi 2x
O meraku c'me treti
Per ty sme ze gjumi 2x

Dil me prit te porta
O te te puth njehere 2x
O mos druaj nga bota
O trendafil me ere 2x

Penxhere moj penxhere
O penxhere moj penxhere
O me je rene ne avale
o me ke rene ne avale
O penxhereje me kabas 2x
O te vij brenda a ma qas 2x
O te qaso djalo te qas 2x
O te vish me lodra me gas 2x
O leshraverdha gjer ne krua 2x
O cme treten nazet e tua

O vishu krihu e hajde pasdarke
Ti moj faqa faqa rrumbullake
Nuk do rri me shume vec nja dy sahate 2x
Vemi te kendojmë dhe te hedhim valle 2x
Ti moj faqa faqa rrumbullake
O ceshte nje djale djale me mustaqe
Ti moj faqa faqa rrumbullake 2x
Ruhu te mos puthe ne gushe e ne faqe
Ti moj faqa faqa moj rrumbullake 2x
Ti moj faqa faqa non rrumbullake 2x
Ti moj faqa faqa moj rrumbullake 2x
Ruhu mos te puthe ne gushe e ne faqe
Ti moj faqa faqa moj rrumbullake 2x

Aulona Vasjari - Kolazh Jugu

Epo trak e truk me ato kepuce , epo me ngadale se i ben me lluce se neser do vemi krushk epo ti me kale e une me mushke . Epo trak e truk me ato kepuce epo me ngadale se i ben me lluce se neser do vemi krushke epo ti me kale e une me mushke .Mineja o rrezes se malit , hajde dhe hajde moj mine o duke tundur o moj fren e kalit hajde dhe hajde moj mine .
O as mi jep moj florinjte e ballit hajde dhe hajde moj mine O s jane te miat po jane te djalit hajde dhe hajde moj mine . O moneja rrezes se fushes hajde dhe hajde moj mine o asmi jep moj florinjte e gushes hajde dhe hajde moj mine . C te te fal o djal qe kaq shume te dua syrin more syrin eshte pak ti thua po s te pelqeu syri te fal buzen flak po ti prap me thua dhe buza eshte pak Po te fal ty gjirin gjirin qe gufon eshte shume ti thua po prap nuk mjafton Shpirtin more shpirtin qe zoti ma dha Po me fale shpirtin me ke dhene gjithcka

Paro & Djemt E Vjosës - Kolazh Jugu

Sebashku...
Doli hena per kusar
Dil moj hene
Vargje vodha edhe rash
Dil moj hene x2

Morra sharkun e pashait
Dil moj hene
Ja vesha dhenderr vellait
Dil moj hene x2

...

Paro...
Dhenderr u bere

Djemt e Vjoses...
E dhenderr u bera

Paro...
Baban e pyete

Djemt e Vjoses...
E baban e pyeta x2

Djemt e Vjoses...
Baban e pyeta
Martohu me tha
Martohu me tha
Jeta moj esht sevda

Paro...
Dhenderr u bere

Djemt e Vjoses...
E dhenderr u bera

Paro...
Maman e pyete

Djemt e Vjoses...
E maman e pyeta x2

Djemt e Vjoses...
Maman e pyeta
Martohu me tha
Martohu me tha
Jeta moj esht sevda

...

Djemt e Vjoses...
Ç'emer t'i vem djalit o
O hall o x4

Paro...
Emer trimi domosdo
O daj o x2

Djemt e Vjoses...
T'i ngjaj Skenderbeut o
O hall o x2

Paro...
Te na rroj sa malet o
O daj o x2

Paro...
Ç'emer t'i vem djalit o
O daj o x4

Djemt e Vjoses...
Emer trimi domosdo
O hall o x2

Paro...
T'i ngjaj Skenderbeut o
O daj o x2

Djemt e Vjoses...
Te na rroj sa malet o
O hall o x2

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Juli Çenko:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet