Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Julian Gjojdeshi - Himn Jetës

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Himn Jetës".
3. Video është e këngës "Himn Jetës", por nuk këndohet nga Julian Gjojdeshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Julian Gjojdeshi - Himn Jetës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  2

Muzika:

Fatos Arapi

Teksti & Orkestrimi:

Vasil Tole

Pjesëmarrëse në

Festivali i 53-të Në RTSH

Komente

Asnjë Koment

26/12/2014

2014-12-26T20:08:54+00:00A i degjon zërat e dritës?
Ku shprepetin agimi vete.
Jeta qënka si fëmija.
Jepi doren q eta ngresh.

Që të vijë jeta me ty,
Nëpër diell e furtune
Mbille në një pikë djerse
Mbille në një kokërr grurë
ti mbille

Mbille në një gërmë a një shkronjë
Mu në zemër të një fjalë
Mbille zerave të lehtë të prillit
Ardhjes së dimrit në male
Mbille ti mbille
Mbille në duart e pleqve
Nepër buzë të fëmijëve, Mbille
Në pikën e gjakut jetën
Në një thërmizë drite mbille.

Që të vije jeta me ty
mirë, atëher! Shko drejt saj,
Si vjen shoku i vërtetë…
beju shok jetës ti vetë.

Ndizi diejt! Mille jetën!
Ndizi! Ndizi diejt
Ndizi diejt! Mille jetën! Ndizi!
Ndizi diejt! Mille jetën!
Dhe në vetë fjalën “vdekje”
Mbille e jeta do te ngjallet.
Ndizi diejt! Ndizi diejt!


Më Shumë Këngë Nga Julian Gjojdeshi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet