Më mbaj mend (për 1 muaj)


Juliana Pasha - Ne Kengen Time U Shlodha

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Kengen Time U Shlodha".
3. Video është e këngës "Ne Kengen Time U Shlodha", por nuk këndohet nga Juliana Pasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Juliana Pasha - Ne Kengen Time U Shlodha  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika:

Luan Bakiu

Teksti:

Mimoza Tola

Pjesëmarrëse në

Festivali i 37-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1998

1998-11-30T23:00:00+00:00Po rend ne bote
me shpirtin plage i vrare pafaj
si mekatar i vogel para saj
dhe bota hesht
kjo bote kaq e ftohte
njeherazi qesh
njeheresh derdh lot

Lotet e dhimbjes une i mblodha
rrekeza vjeshte prag me prag
ne boten qe hesht
qetesi s´ndjej aspak
mbi udhe resh
me kot kerkova
ne kengen time une u preha
e u shlodha

me tinguj zbres
me tinguj trokas
dhe boten ndjej
dhe botes i flas
i sjell nje fjale qe lotet fshin
dhe qiellin hap
dhe akujt shkrin

Me fjalet tingujt qe i solla
si fije shprese qe nga lart
trokas neper dite
ne shpirtra trokas
te zgjoj dashurite
qe brengat lene pas
me fjalet tingujt qe i solla
une u ngroha

flas botes une i flas
me fjalet tingujt qe i solla
une u ngroha

dhe boten ndjej me boten flas
me tinguj zbres e trokas


Ky tekst u dërgua nga Arsa
Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet