Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha - Nenave Shqipetare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Nuk kemi video për këtë këngë.

(70-vjetori Vace Zeles)

Nenave shqiptare dua t’ju kendoj
Nje kenge plot dashuri qe s’njeh kufi
Nenave bujare jeten dhe gezimin
Ne tek ju e gjejme prane jush e ndjejme

Ju jeni si nje fllad kur puthni lehte femine
Por ktheni ne tallaz kur dikush ju prek lirine
Ju jeni si nje fllad kur puthni lehte femine
Ju i jepni vendit tone krenarine

Nena shqiptare ju ne c’do stuhi
E mbajtet koken lart plot krenari
Kur dikush nga ju prej t’vetmit bir u nda
Askush ne ket’ bote lotet s’ju than

Zemrat tona qeshin qeshin pa pushim
Krenare ato jane per ju gjithmone


Ky tekst u dërgua nga Eltion


Publikimi: 27/01/2012Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:


Komente mbi këtë këngëJuliana Pasha - Nenave Shqipetare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nenave Shqipetare".
3. Video është e këngës "Nenave Shqipetare", por nuk këndohet nga Juliana Pasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.