Jurgen Kaçani
  • Vendlindja:
  • Vlore 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Prill 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  147

Jurgen Kaçani është këngëtar i njohur. Jurgen Kaçani ka filluar qe ne moshe te vogel te aktivizohet ne festivalet e femijeve. Festivali i pare ka qen ne Vlore per kengen popullore, ku kryetare jurie ishte Meliha Doda dhe ai eshte vleresuar me cmimin e dyte. Me pas ka vazhduar te ndjeke te gjithe festivalet e femijeve ne Vlore dhe ne moshen 11 vjecare ka perfaqsuar qytetin e Vlores ne festivalin nderkombetar ne Shkoder ne teatrin Migjeni ku eshte vleresuar me cmimin e dyte. Ka marr pjese ne emisionin TOP SHOW ku perfaqsonin muziken qytetare vlonjat. Ndoqi studimet ne shkollen e mesme Sami Frasheri Tirane dhe aktualisht vazhdon studimet ne Universitetin Politeknik te Tiranes Viti i 2 Dega Inxhinieri Elektrike.

Me motren e tij Mariola Kacanin publikon kengen "Potpuri Vlonjate" e cila ka qene dhe dalja e tij e pare ne televizionet masive ne TV KLAN ne Maratonen e Kenges popullore.

Më datë 5 Prill 2012, Mariola Kaçani & Jurgen Kacani publikojnë videoklipin "Ta Mbajme Gjalle Amanetin".

Më datë 24 Tetor 2012, Jurgen Kacani publikon videoklipin "Nje Here Thone Te Trashegohesh". Muzika e këngës u punua nga Mariola Kaçani, teksti u shkrua nga Armand Trebicka. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 4 Maj 2013, Mariola Kacani & Jurgen Kacani publikojnë videoklipin "Do Te Marr Ta Kam Bere Ben". Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 29 Maj 2013, Mariola Kaçani & Jurgen Kacani publikojnë videoklipin "Kolazh".

Në Nëntor 2013, Mariola Kaçani & Jurgen Kacani marrin pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Valle Popullore".

Më datë 25 Prill 2014, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Bijte E Shqipes". Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 10 Korrik 2014, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Djale Nga Jugu".

Më datë 10 Shtator 2015, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Digjet Zjarr".

Më datë 9 Janar 2016, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Pret Motra Vellan".

Më datë 10 Shtator 2016, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Kolazh 2016".

Më datë 8 Gusht 2017, Jurgen Kaçani publikon videoklipin "Unaza E Dores". Muzika e këngës u punua nga Edmond Zhulali, Jurgen Kaçani.

Më datë 13 Korrik 2018, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Kolazh Me Kenge Dasme 2018".

Më datë 27 Korrik 2018, Jurgen Kaçani & Mariola Kaçani publikojnë videoklipin "Fale". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valter Beqo.

Më datë 23 Tetor 2018, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Shpirti Im Binjak". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valter Beqo.

Më datë 7 Korrik 2019, Jurgen Kaçani & Febi Revolt publikojnë videoklipin "Babale", në bashkëpunim me Irgen Çelën. Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Jurgen Kaçani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Videoklipi u prodhua nga kompania Four Infinit Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Markos  

Vëllai i

Mariola Kaçanit

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera

Më shumë artikuj nga Jurgen Kaçani »