Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Justina Aliaj - Është Nënë, Nëna  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

01/12/1990

1990-11-30T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 29-të në RTSH
Kam ne dore nje xhevahir te rralle,
eshte zeri i nje NENE.
I lehte si farfuritje endrre,
i ngrohte si mermeritje zemre.

Kam ne dore nje xhevahir te rralle,
eshte zeri i nje NENE.
Eshte I lehte eshte i rralle zeri i NENES,
si drita e nje ylli t'fikun ka here.

Nga dheu vjen zeri i kthjellet i saj,
te gjeje djalin qe s'ju ndodh prane,
as ne castin e mbrapte.
Larg prej saj biri i saj,
kaq larg mbeti NENA pa...

Kam ne dore nje xhevahir te rralle,
eshte zeri i nje NENE.
Eshte i lehte, i lehte,
i lehte si farfuritje endrre,
i ngrohte si mermeritje zemre.

Eshte I lehte eshte i rralle zeri i NENES,
si drita e nje ylli t'fikun ka here.
Nga dheu vjen zeri i kthjellet i saj,
te gjeje djalin qe s'ju ndodh prane,
as ne castin e mbrapte.
Larg prej saj biri i saj,
perse mbeti NENA pa...

Eh o ate brenge o ate fjale te pathene,
si e mban po ku e con NENA pret.
Pret ajo si nata ti vij endrra
nen dhe e mbi dhe, NENE eshte NENA.
Nen dhe e mbi dhe NENE eshte NENA.
Kam nje xhevahir te rralle, rralle...


Ky tekst u dërgua nga Ardiana Dhimiter Mitrushi
Më Shumë Këngë Nga Justina Aliaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet