A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Jusuf Dalifi - Moj E Bardh' Si Borë  (Feat. Syrja Etemi)


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/02/2015

2015-02-23T13:00:08

Featuring

Syrja Etemi


Kur të pash’ un’ ty,
moj e bardh’ si bor’,
moj e bardh’ si bor’,
S’munda me durue pa ta ba me dor’,
pa ta ba me dor’...
Fjalën ta kam dhan’
se un’ ty të du,
se un’ ty të du.
Vetëm n’Ty.
moj vajz un’ jam dashuru’,
un’ jam dashuru.

Nga mendja s’më del veç në zemër m’rri,
veç në zemër m’rri,
Gjumi nuk më zen tuj mendu për ty,
tuj mendu për ty.
Kur s’më paraqitesh,
merakun ma shton,
merakun ma shton,
Zemra ime e shkreta veç për ty loton,
veç për ty loton.

Zemra ime e shkreta për ty m’digjet flak’,
për ty m’digjet flak’
Kur s’më paraqitesh shum’ më bën merak,
shum’ më bën merak;
Un’ bëhem merak se mos më harrojsh,
se mos më harrojsh,
Se jam djal’ besnik besën nuk e ndrroj,
besën nuk e ndrroj.

Teksti dhe muzika: Syrja ETEMI

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019