Më mbaj mend (për 1 muaj)

K-Master
  • Emri i Vërtetë:
  • Kushtrim Berisha
  • Vendlindja:
  • Pejë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Ditëlindja:
  • 31 Gusht
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
Këndon kryesisht: hip-hop

K-Master është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Kushtrim Berisha aka K-master me vendbanimin në Prishtinë, përkohësisht jeton dhe vepron në Zurich të Zvicrrës.

INFINIT8Records

Me muzikë përkatësisht me komponime mirret nga viti 2001 dhe kënga e parë e tij e njohur për tregun shqiptar ishte kënga "Treni i Fundit" nga grupi DownTown një sukses ky në toplistat e radio dhe mediave shqiptare në Kosovë dhe diaspore. Gjate vitit 2003 komponoj kengen "Qika E Mihanes" këngë kjo e cila ishte një kohe të gjate në toplistat e televizioneve kosovare.

Së bashku me Da Ghost dhe Ekrem gj themmeluan kompanine muzikore Infinit Records ku pas një kohe të shkurtër kësaj kompanie iu bashkanjgjiten dhe grupet dhe artister si :DownTown,Melodics, FugaA,A-link,gjyks,snupa,bigstar,K-master filloj te inkuadrohej pashtu në skenen zvicrrane me komponimet e tij dhe kështu arriti që të komponoj një këngë për artistin me emrin "EKR", këngë kjo me titullin "Superstar" e cila ishte një kohe hit në radiot lokale të Zvicres. K-master njihet për suksesin e tij në komponime edhe në albumin e Fuges dhe këngën me titullin "Skem mu nal",Melodics,"Ndal djal", Tingulli 3nt"po shihet ashiqare."

Gjyks me këngën "Shkupi" kenge e kjo e cila ishte hit gjate vitit 2006 dhe Shumë instrumentale tjera të cilat keni pasur rastin ti dedjoni në faqe të ndryshme të internetit apo edhe në kollazhet e muzikes rap shqip. Se fundi K-master dhe Da ghost prezentojnë albumin "Rilindja", një album ky i cili permban ngjyrat me të ndryshme të hip hop-it dhe mund të krahasohet me standard internacional.Së shpejti priten dhe videoklipe të ndryshme dhe është poashtu i angazhuar në underground-in e hip hopit amerikan ku deri më tani ka bërë bashkpunime me gloc,d-loc,mainflow,j-ro(alkaholisks),rascal dhe shumë artiste tjerë. Në fillim të vitit 2007 së bashku me Da Ghost jane kontraktuar nga menagjere zvicran dhe amerikan si producentë për punimin e instrumentaleve per tregun gjerman atë francez dhe tregun amerikan. Jeton dhe vepron në Zurich të Zvicrrës.

Në Maj 2008, Mondy merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Ecni Tash Kceni", në bashkëpunim me K-Master.

Më datë 22 Maj 2009, Infinit Records publikojnë videoklipin "Pa Emer", në bashkëpunim me Da Ghost, K Master & Fugaa.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  lindi8  

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i labelit

Infinit Records

Anëtar i labelit

PINT

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist