Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Trimërie - Kangë Për Skenderbeun Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  107

Kaluen shekuj mbi Ballkan
Nga shtate zemra shqiptartë i kanë
Me shtat zemra i ka lind nëna
Brijt e trupit o jatagana.
Me nje lahutë o i kendon lirisë
Mbi lahutë o koka e dhisë
E ne bisht Gjergji o n’përkrenare
Ia ka dhenë o lahutës shqiptare.
Me i bere o lahutës telin
vajzat tona e pren bistekin.
Kur tradhtitë o na i ben bllokada,
Shkrimë unazat e i bem shpata.
Shtat krajli o i kish Bota
Shtat krajli o na m’synë me topa
O shtat zemra ne gjak te shiptarit
Shtat herë vritet, o tetë herë ngjallet!
Shpatë e Gjergjit o jetoi si zana
I theu n’Krujë o tre sulltana.
Këngë Trimërie
Renditja: Top 200
Publikimi: 09/04/2012


Këngë Trimërie - Kangë Për Skenderbeun
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kangë Për Skenderbeun".
3. Video është e këngës "Kangë Për Skenderbeun", por nuk këndohet nga Këngë Trimërie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Trimërie:


Komente 1