Më mbaj mend (për 1 muaj)

KAOS - Faleminderit (Feat. 2po2)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

VIG POPPA:
(Ahh) Jena rritë, jena pjekë/
Deri dje, çdo dit' rrugve ke mujt me na gjetë/
Jena kon Repera, kurr nuk ka pasë Tjerë/
Kur nuk kan ditë çka osht Hip-Hopi Hiq/
Jena Msu, qysh me qitë, çka ke ni/
Çka t'ka prekë, çka t'ka mytë, çka t'ka gzu/
Çka nin se ki leht' me shpreh/
Aftsinë me shpreh, Ti kurr nuk munesh me ble/
S'bohesh Reper, nese Reper nuk je(NO WAY)/
Fjalt' që i thu, kerkush si nin nese si nin Ti vet/
Kërkush tjetër sun e përshkrun çka mrena ki Ti fell/
Do sene s'munesh mi Pagu, se nuk i blen me Lek/
Secilli prej Neve, Ty munet me ta shkru ni Tekst/
Po s'munesh kurr veten me zor me dashtë kët Sen/
Ja e don ja se don, edhe dallohesh Leht/
Hip-Hop kom sa dush, krejtve me ren me ju jep/
Du me mbledh veq Profitin e me shti mrena n'xhep/

Refreni(VIG POPPA):

Thojnë që Paret t'bojn Njeri, po st'Bojnë kurrfar Reperi/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit(3X)/
Ami paret maje Repin Faleminderit/
Paret t'bojn Njeri, po st'bojnë kurrfar Reperi/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit(3X)/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit/

LUMI B:

Shkruj veq 5 Minuta n'Dit, Plot Reptura SICK/
Hajdeni krejt bonu bashk lirisht, se prej juve s'tutna HIQ/
Jo nuk maj Allti, as me gjujt si Shti/
S'kom nevoj me thirrë kerkon, se me krejt e kena Mirë/
Kerkush se bon ma Leht/
VIG POPPA, got my Back/
Jena veq 2 po Shum t'mdhej/
Plus osht edhe 2po2 knej/
Paret n'xhep, Fuck what you Say/
S'dini ju sen, Foli për krejt/
Kqyrna qysh dush, Shtremt ose Drejt/
E kena thon për Mu o' Krejt Njejt/
S'po muj pa e thon se t'kom pasë Shok/
Muzika që je tu e bo o' Bërllog/
Po shihet qe s'ki vesh, VAN GOGH/
Repi ta ka lshu mjekërr e u bo POP/
S'po muj pa e thon se t'kom pasë Shok/
Muzika që je tu e bo o' Bërllog/
Po shihet qe s'ki vesh, VAN GOGH/
Repi ta ka lshu mjekërr e u bo POP/

Refreni(VIG POPPA):

Thojnë që Paret t'bojn Njeri, po st'Bojnë kurrfar Reperi/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit(3X)/
Ami paret maje Repin Faleminderit/
Paret t'bojn Njeri, po st'bojnë kurrfar Reperi/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit(3X)/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit/

2PO2:

Ju nuk pe dini se Mangupa n'Hip-Hop nuk ka/
Çka jon gjallë jon t'Dellave, tjert t'Dellave jon Vra/
Nuk bohet Repi asniher mu shitë Burrë/
Ja për Pare, ja për Qef se je rritë n'qat Kulturë/
Kshtuqë, Ama Respektin edhe Paret, FALEMINDERIT/
E kom nxjerr Une Repin n'dritë prej Territ/
Jom kah Lundroj nëpër Valë, mes t'mirës e sherrit/
Po lypin BEEF, amo nuk jon Ant t'Nivelit/
2 Grushta Dhe Njerzt vijnë me ti lshu Përmi/
2 Gishta Ftyrë duhesh mi ru, para se n'Dhe me t'Shti/
Kodet e Rrugës m'kan rritë, hala i maj prej At'herit/
Kan Respekt për Besnikun Mangupat e Shehrit/
Bohet KAOS, kur vijnë KAOS-at me 1 Reper Besnik/
S'jom i madh, po jom Reper AUTENTIK/
Prej Aeroplanit Diferenca o' ka vrehet/
E vërteta kah Legjenda o' ka kthehet/

Refreni(VIG POPPA):

Thojnë që Paret t'bojn Njeri, po st'Bojnë kurrfar Reperi/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit(3X)/
Ami paret maje Repin Faleminderit/
Paret t'bojn Njeri, po st'bojnë kurrfar Reperi/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit(3X)/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit/


Ky tekst u dërgua nga  Xaimmi1KAOS
Featuring: 2po2
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/08/2013


KAOS - Faleminderit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Faleminderit".
3. Video është e këngës "Faleminderit", por nuk këndohet nga KAOS.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga KAOS:


Komente 0