A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Kabil Keça - Ramazani


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

12/06/2017

2017-06-12T15:15:54

Song from the album:

"Amin Amin"It's a long time that we try finding the lyrics to "Ramazani" sung by Kabil Keça.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Kabil Keça attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Nusret Kurtishi - Ramazani

Sonte falet teravia
e na shtohet dashuria
muslimaneve ju qesh ftyra
zbuten zemrat nga meshira (2x)
Mir se erdhe ne mesin ton
ramazani plot meshir
me iftar e me syfyr
muaji qe na bashkon
mir se erdhe ne mesin ton (x2)
Agjerimi te pastron
shpirti e zemer ti sheron
Per Allah me ba nje pune
shumfish Zoti ta pagun (x2)

Mir se erdhe ne mesin ton
ramazani plot meshir
me iftar e me syfyr
muaji qe na bashkon
mir se erdhe ne mesin ton (x2)

Nje her ne vit ky muaj vjen
pa hesap Zoti te shperblen
beni lutjen pran iftarit
na largo o Zot prej zjarrit (x2)

Mir se erdhe ne mesin ton
ramazani plot meshir
me iftar e me syfyr
muaji qe na bashkon
mir se erdhe ne mesin ton (x2)

Pro Band & Sallah - Ramazani

FILLOJ MUJI RAMAZANIT PO'I TREGON,
BABA DJALIT KY ESHTE MUAJI I BEKUAR,
ALLAHU NA E KA DHURU,
PER SYFYR NJERZIT ZGJOHEN
TRUPI SHPIRTI PASTROHEN,
HALLET DERTET NA HARROHEN,
LUTJET E NJERZVE BASHKOHEN

ref:
UJI, BUKA NA PRESIN,
FJALT E KQIJA VDESIN
IFTARI SHTROHET,
ZEMRAT SHEROHEN .

Emrah K - Ramazani

mirserdhe ramazan gjith gezohen musliman gjith besimtart qe agjerojne ZOTI juve ja pranoft [2]

Besimtart qe agjerojne [agjerojne]
e namazin ata e bojne e ALLAHU si harron e gjenetin e fitojne e fitojne e fitojne

Ditet kalojne o ALLAH shum merzitem o ramazan tjeter vit a do tjem gjall a do ti kem bab e nane {2]

Besimtart qe agjerojne [agjerojne]
e namazin ata e bojne e ALLAHU si harron e gjenetin e fitojne e fitojne e fitojne
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018