Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kacho - Ndryshe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Rep I

Pa drejtsi n'qetsi rri , e terrin e kom shok
kurgjo ska pi shiptarve mir e pate bablok
Se kot e ki kur ski munsi, se tjert i ki mi kry
sado qe don ti mu ngrit, tjert te posht veq kan met shty

Thojshin ka mer ardh ni dit kur mes veti kem mu vra
mes veti vlla me vlla ,as qeni t'zot ska me dit qe ka
Qasaj rruge jem tu shku beso gati kem mrrit
probleme paskan vllaznit, veq telash kokan kta tmit

Nana ni kshill tmir ma dha djali jem tha qeli syt
e jom mu qu pi gjumin kur deri nfyt je zhyt
N'depresion nbela nborgje qe smun mi la
mu ul ndy guj mu lut qe thojn deken me sy me pa

Jetoj nkoh tmashtrimeve njezt skan ideja tkajrta
nrealitet jon posht e nandrrra kejt nshkall tnalta
Veq muslimon qe jom jetoj tu e majt kryt
se tisha kon pa fe si tjert moti veten e ksiha myt

Ref

Jom bo shembull per tjer per keq e jo per mir
se jeten qe une e bona qdo dit kema e shtir
Me juv thon hadi mas meje mdergjegja nuk ma ban
se veq besimi nallah qeto dit gjall o kam man

Jom bo shembull per tjer per keq e jo per mir
se jeten qe une e bona qdo dit kema e shtir
Me juv thon hadi mas meje mdergjegja nuk ma ban
se veq besimi nallah qeto dit gjall o kam man

rep II

Dikur mqelshin lulet nbaqe tash as dhe nuk kom
se parajsa ntkok vllazem per shiptar nuk egziston
E kush thot se jem patriota e ka bes jem tfort guri
per veq gg s ndit sodit shtir o me gjet far burri

Me budalls um miresh vesh ma mir ti lshoja rrugen
veq kta budallt e ton jon ffliq si me pas zhugen
Stresi i ka rrok punt e huja tu i kqyr
qato folin mas shpine e smujn me ta thonen nftyr

Tana mthojn mu pse po shaj pse nuk rri urt sikur tjert
veq o problem se tjerve tfofta nuk pjuv dalin njerzt
Un jom moti i vram shok me kto fjal dije sum tut
tut per tut ju tutna qati jom tju lut

Qe po dal tash drejt ntem se boll u silla per okolla
se u lodha me qyqanat qe kur deshta nod juv kolla
Ky ke msim shoki im e selam paq
ty tra si ndeshkim une msimim e kry me qekakaq

Ref

Jom bo shembull per tjer per keq e jo per mir
se jeten qe une e bona qdo dit kema e shtir
Me juv thon hadi mas meje mdergjegja nuk ma ban
se veq besimi nallah qeto dit gjall o kam man

Jom bo shembull per tjer per keq e jo per mir
se jeten qe une e bona qdo dit kema e shtir
Me juv thon hadi mas meje mdergjegja nuk ma ban
se veq besimi nallah qeto dit gjall o kam man


Ky tekst u dërgua nga Edon


Nuk kemi video për këtë këngë.


Kacho
Publikimi: 12/11/2016


Kacho - Ndryshe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndryshe".
3. Video është e këngës "Ndryshe", por nuk këndohet nga Kacho.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kacho:


Komente 0