Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kadri Mehmeti

Kadri Mehmeti
  • Vendlindja:
  • Mikushnicë 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Korrik 1994
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  10

Kadri Mehmeti është poet. Ai ka lindur në fshatin Mikushnicë të Skenderajt. Ka mbaruar shkollën fillore në Prekazin e Epërm,ndërsa të mesmen në Gjimnazin Hamëz Jashari në Skenderaj.Poezinë e parë e ka shkruar në vitin 2007.

Studimet i ka filluar me 2012 në Prishtinë, Fakulteti Filologjisë, Dega Letërsi Shqipe,dhe ka mbaruar me sukses nivelin bachelor dhe atë të Master. Po ashtu është pjesëmarrës nëpër gazeta e revista të ndryshme ku boton poezi, prozë, ese, trajtesa filozofike e psikologjike. Ka filluar të shkruajë në moshën 13 vjeçare. Librin e parë me poezi e botoi në vitin 2016, pas fitoi në konkursin letrar "Jeronim De Rada" në Ferizaj, i cili titullohet "Pritje". Ka në dorëshkri disa libra si: romane, libra poetik, studime, kritika, shkrime filozofike.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0