Teksti Origjinal

Shume e re u dashurova
Edhe veten e helmova
Ate kohe kur e kujtoj
Qaj edhe vajtoj

Rreza time qe te djegin
Syte e mi e syte e tu
Dhe nje ze qe flet me vete
Pse s'merr guximin
Qe te jesh me mu

Shume e re u dashurova
Edhe veten e helmova
Ate kohe kur e kujtoj
Qaj edhe vajtoj

Nje rrufe ne qiell te kalter
Ka goditur shpirtin tim
Dridheron klithma dashurie
Fjal pZ5r diellin

Rreza time qe te djegin
Syte e mi e syte e tu
Dhe nje ze qe flet me vete
Pse s'ke guximin
Qe te jesh per mu (3 here)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020