Teksti Origjinal

Çfare tu them une sonte shoqeve
Me veshtrojne te gjitha me habi
A mos valle tek syte e mi
Fytyren ka lene ai

Çfare tu them une syve te tyre
Ata duan gjithçka te dine
Si tu them me pak fjale si tu them
Sot takova une dashurine

(refren)
Si mengjes kjo mbremje
...eshte per mua sot
Ka nje drite me emrin dashuri
Kaq e ngrohte jeta, kaq te dashur njerezit
Â…lumturia pakufi
(x 2)

(perseritet nga fillimi)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021