Teksti Origjinal

Stine e bukur ishte kur t'njoha ty,
Mes njerezve te qeshur
Anes detit ecnim bashke ne te dy.

Vere e bukur ishte diten s'e di,
Sa doja t'vrapoja
Valet si zambak t'i mblidhja per ty.

Ditet qe na presin ne,
Porsi zambake te bardhe
Qe celin dallgeve, dallgeve.

Rritur-o ne token tone
Me diellin e pranveres
Qe lulezon tek ne.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020