Teksti Origjinal

Shi i lehte ra kete vjeshte
Ti po kthehesh perseri
Mos te duket kaq e thjeshte
Te enderrosh nje dashuri
Neper kohe une udhetoj
Ka nje nate kur te harroj
Por se dita eshte pafund
Dhe une serish te dashuroj

Ref.
Buze detit e harruar
Une te pres, endrra-leshuar
Te kujtoj dhe zogjte shtegetojne

Shi i lehte ra kete vjeshte
Une mbi syte e tu pergjoj
Dua zjarrin ta gjej une
Edhe diellin ta mbuloj
Ka nje fjale qe une s’e di
Ka nje det ku shtrihesh ti
Ka nje enderr qe jetoj
Dhe me fal dashuri

Nuk e di, jo perse
Kjo cudi, ndodh me ne

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020