Teksti Origjinal

Tash kalun qe tri pranvera
prej dites qe s'te kam pae

Nuk me duhet aspak jeta
pa ty gzimet per mu s'kae

Nji bilbil qe pash ne anderr
ish kan lodhun tuj vajtue

Skej bylbylit ju afrova
disa fjale une ja tregova

Qke bylbyl oh qe vajtone
kanget e gzimit ti qe s'knone

Kqyr bylbyli mu pergjegje
me fjale t'zemres ai spo flete

Fjalen nuse kur u ndjeva
nat moment oh mu kput shpresa

Me fjale zemres po t'regoje
ruje veten mos u dorzoe

Ruje vetin mos me u dorzue
se per jete s'kam me t'harrue.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020