Teksti Origjinal

yeah Hajde krejt.... hajde mo

Ref: 2X
Krejt mahalla n'disko
krejt ikin nga shpija
per dritare e per dere
pajini kojshia

Kcejn nga dritaret t'veshta n'pigjama
nderrohen ne qufrra ose te lama
grithen taraba lyhen te sana
i lojn te sona teshat e gjona
diten n'dimija naten n'miniq
uooou mahalla na u flliq
kthizat ne fush gjyksat ne out
trapin n'korner t'gatshme per shut
kerret u mushen u nisen xeher
krejt mahalla ndisko n'sheher
ku i lat dimijat shoqet e mija
sonte po flliqem une e ju trija
heeeejjj pom bjen ne mend
tu u kthy te shpija nalem me ni vend
se qef po kom me u bo dit me i ni tu bertit

Ref: 2X
Krejt mahalla n'disko
krejt ikin nga shpija
per dritare e per dere
pajini kojshia

yeahh yeahhh gramofon

Shoqe mahalles nalt tpast nona
e di qe at sendin fort ta ka ana
sa llastiku per ty o ka qelet
me kon baresh i bon bitcha edhe delet
baaboo baaabo pom vjen nxeht
kur tpreki permas uuuuuuuuhhhhhhh sa lezet
diten fustan me shami e nalle
naten me shorce e me sandalle
tjetra kojshike po vjen si zhag
pak me gisht fiki fiki e shkreta u lag
hejj o qika ja nisi sisko
krejt jemi dal krejt mahlla ndisko

Ref: 2X
Krejt mahalla n'disko
krejt ikin nga shpija
per dritare e per dere
pajini kojshia
Kët kajk e ka knuar Muhamed Bellanoca

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020