Teksti Origjinal

Hajde Hajde sonte knojna
nimiher perhajr ja bojna
dyve Zoti ju Bekoft
me Mirsi jeta ju shkoft. 2X

Dy Bylbila ku ernojn
Deg em Deg Selam na qojn
Hajde sonte Krejt po Shkojm
Darsëm Vllaut ja heshojm 2X

Hajde Hajde sonte knojna
nimiher perhajr ja bojna
dyve Zoti ju Bekoft
me Mirsi jeta ju shkoft. 2X

Hajde more Dhanderr
hajde ti tuj kesh
teshat e dhandrris
sasht kollaj mej vesh 2X

Trandofili qel n´motmot
dhandrri jon maj miri sot
Sa ka toka uj me pi
paqit gjithmon lumturi 2X

Hajde Hajde sonte knojna
nimiher perhajr ja bojna
dyve Zoti ju Bekoft
me Mirsi jeta ju shkoft. 2X

Hajde more Dhanderr
hajde ti tuj kesh
teshat e dhandrris
sasht kollaj mej vesh 2X

Bajm Hajgare Muhabet
i thajm Dhandrrit ban hysmet
na bre vlla nuk tkena faj
tka ra sonte me qit qaj 2X

Hajde Hajde sonte knojna
nimiher perhajr ja bojna
dyve Zoti ju Bekoft
me Mirsi jeta ju shkoft. 2X

Hajde Hajde sonte knojna
nimiher perhajr ja bojna
dyve Zoti ju Bekoft
me Mirsi jeta ju shkoft. 2X

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021