Teksti Origjinal

Nuk e di kur u linda
as sa vjet i kam
pleqerija heret hyri
ne trupin tim te ri
por ajo u ndal
prej qastit kur u ndam
une jetoj 100vjet vetmi
nuk e di qka ndodh reth meje
a qel behar
a po nxehn dielli
qielli a ajros
asgje nuk di
se ne jemi te ndar
me nuk degjoj
une me nuk pyes.

Reff...E pafajshme jam
si lot femiju
si e vdekur prej
se jemi ndar
une krejt ja fala
nje njeriu
lotin edhe ZOTIN
e kam deshmitar.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020