Teksti Origjinal

Tundu moj si me pare
Mos me le me zemer te vrar
Nuk jam siq te kan then
Duan te te martojn
Me nje tjeter qe nuk e nje ti
Atje ku drit te bardh nuk she me sy

Refreni 2 here

O me shtate dry e ne shtate shpi
Ty me te mshel do vi pas ty
Do vi pas ty e do te gjej
Pa ty zemer une asgje nuk vlej

Shume keq ta kan punu
E tjeter kund nuse dojn me te qu
Per mua flasin veq
Sikur jam i keq
Me nje tjeter qe nuk e nje ti
Atje ku drit e bardh nuk she me sy

Refreni 2 here

O me shtate dry e ne shtate shpi
Ty me te mshel do vi pas ty
Do vi pas ty e do te gjej
Pa ty zemer une asgje nuk vlej

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020