Teksti Origjinal

O kur kjo Zadja ish martu,
o ish mashtru, e ish zezu.
e ka mar burrin rakixhi;
dit e nat po rrin tuj pi

Kuku ca tka gjet moj Zade;
e po tma zen rakia, e ti then brit
e te rrah sa her te vjen te shpia

E kur kjo Zadja ish martu
o ish martu, e ish zezu
e ka mar burrin kumarxhi
i hup paret me shoqni
e tan diten rrin nkafe tuj pi

Kuku ca tka gjet moj Zade;
e po tma zen rakia, e ti then brit
e te rrah sa her te vjen te shpia

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021