Teksti Origjinal

Ooo u lum t'nat lum per kta burra
Gjithmon punt na shkojn me tura
Per burrni ni kang te nreq
Her dol mir Her dol keq
Aj qe esht burr ma e miri
Aj ban drita si kur Qiri
Aj qe esht burr ma e keqi
Aj thot esht ma e zi se Dreqi
Aj qe esht mendje e holl
Me ni sy ooh po she boll ee
Aj qe shpesh livdohet vet
Ati pushka si kerset
Dikush n'jet punon me me hater
E e merr m'qaf 24
Burri e mir qe esht provue
Din mas miri met msue
Burri e keq nuk e lodh trunin
Por e lodh krejt katunin
Burri trim nuk e lon Bishtin
Por e lon ooh vetum Gishtin
Oh aj burr qe s'don me nin
Nuk i shkon n'kot ati
Burri mir per t'kryet venit
Burri keq kolybe t'qenit
Burri e heshem dok me pa
Kurr mos pash pun me ta
Burri e mir punon per me pas
E e keqi kqyre me rras
Njeri hajn kur nis met msue
Mshelli dyrt oh pa u terrue
Gjith t'mirin e lup detyra
Se ati nuk i shkon ftyra
Aj qe n'veper esht tradhtar
Ik prej ti sa ma par
Burri e mir per dhe e vend
Histori ka me permend
Me ta dit emrin qysh Thirresh
Kallxo burr oh me qa Mirresh

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021