Teksti Origjinal

Dua ti them fjalet ce kur nuk ti thash
dua ce ti jap ato ce sti dhash
dua ce te ndjej thell ne gjoksin tim
por si duket sonte nuk po kam guxim
dua ce te ndjej thell ne gjoksin tim
por si duket sonte nuk po kam guxim
nje fshetim e jotja jeten ma ndryshon
zemres mi jep zjarr nga gjumi me zgjon
ledhatimet tua gjdo nat i endroj
sikur te kam pran dhe nuk te leshoj
ledhatimet tua gjdo nat i endroj
sikur te kam pran dhe nuk te leshoj

Ref: nuk do te leshoj se i imi je
si nuk e vren si nuk po e she
si nuk e kupton se kjo zemer qan
se kur spot shoh dhe afer ste kam(2x)

Sa her te shikoj me kaploj nje mall
ne endrat e mija ti me vjen gadal
me remben me afsh vetem per nje qast
dhe un te lejoj dhe asgje te flas
me remben me afsh vetem per nje qast
dhe un te lejoj dhe asgje te flas
per buzet e tua un sonte po vdes
nje puthje nga ti ka koh ce pres
e vetem pa ty permbi shtratin tim
e verej se jeta nuk paska kuptim
e vetem pa ty permbi shtratin tim
e verej se jeta nuk paska kuptim

Ref: nuk do te leshoj se i imi je
si nuk e vren si nuk po e she
si nuk e kupton se kjo zemer qan
se kur spot shoh dhe afer ste kam(4x)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020