Teksti Origjinal

(Diplo)

Na Falni Anglisht kti shokit se kom veq ndoshta qito dita eboj peace
//////////Anglisht
//////////Anglisht

(Refreni-Don Dinno)

Jom i eger sene t'egra ktu ska fjal ku ka vepra
ka mangupa ka pijana nuk ka shpi pa arm t'rana
jom i eger egersin e7 s'temen e maj n'shpin
ilegal jom e smanin kto heterz kejt e diin (1'her)

(Don-Dinno)

Live to broke the law cuz it's made to be broken
vi prej E7-qit e perfaqsoj nen'token
Ghetto boy from,Ghettoo ven
mos fol sen mos le si qen
rri qaty ti me ni ven se e7'qi rahat tlen
aty ku thehet ligji ku fuck of o policia
ku mangup jon dhe thmija ku te ton bajn alltija
t'ritun me shum heka ma larg kmisha se sa deka
ton kan ktu t'meta prejn per ideale t'veta
Click click ven shum sick,vullkanik per qdo armik
hajde ktu o kritik jeten tash e ki n'rrezik
se na sbojna si ju sene kur o nxet nuk qesem kafe
loading guns,tash a e kape,shit on pans e mos bo llafe
se sprehen dosti shpatat se nxirret dosti thika
se kerset dost kallashi e ti ski ka me ik a
se teton jena njo e njo o dost si kejt
gaditu ti rri drejt se E7'qat po vin straight.

(Refreni-Don Dinno)

Jom i eger sene t'egra ktu ska fjal ku ka vepra
Ka mangupa ka pijana nuk ka shpi pa arm t'rana
jom,i eger egersin e7 s'temen e maj ne shpin
ilegal jom e smanin kto heterz kejt e din (1'her)

(SHprici)

E7 egersin nenkupton sene t'egra
ktu nuk ka fjal e lepra,ktu ka thika n'trup e vepra
mangupizem ska fjal,thehet ligji jo rall
ton kan me shkel ktu mall,e me ardh me hi n'mahall
pidhat vin e shumohen,shum si na kta dojn t'bohen
po kush hin ktu veq rxohen,egersinat jo s'dorzohen
ktu respecti imponohet,o me qef o dost me zor
kundershto tash o morr,e ta bojm jeten horror.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021