Teksti Origjinal

Me thot zemra vashe,
ne shtepi te qoj,
por kam nje nane plak,
prit sa t'i tregoj.

o mori nane,
o e dashur nane,
o ne oborr nusen,
une e kam lane.

(2x)

o bjere biro bjere,
sa t'jom gjalle,
zemra prej gezimit,
don me m'dal.

(2x)

t'i thrasim miqt e,
t'i mbledhim bijat,
le te degjohet,
se ka gzim shtepija.

afroni gotat,ku osht rakija,
se nga ahengu te dridhet shtepija,
jom biro plake,
do te vallzoj,
se nana djalin sonte e martoj.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021