Teksti Origjinal

sa dite pran dritares sime
ulur dhe mendoj
sa nete neper endrra t'mia
ty po te kerkoj

pa ty zemra ime e mjra
jo nuk eshte e qete
pe z'di un oj mjeri
sit jetoj n'ket jet

(ref 2x)
100 nete e 100 dite
ne perqafime jam tuj te prite
100 dite, e 100 nete
vetem ty zemra te pret

edhe sa pranvera zemer
pa ty ti kaloj
edhe sa kjo zemra ime
per ty dot vajtoj

sa dit o une i mjeri
pa ty me kalu
edhe sa moj zemre ime
ty duhet met kendu

(ref 2x)

Studio Eroll 5. Shkup 2003

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020