Teksti Origjinal

Qfar ke ti or shoku im
qfar ke qe po qan
mos me thuaj tlutem
dashnorja mka lan. 2 her

Edhe un nje koh si ti
jam pas dashuru
un te gjitha tmirat dhash
ajo mka tradhtu. 2 her

Fshij lot e tu o shok
nuk du meti pa
se edhe ti si un o shok
ndashni paske ra. 2 her

Jeta jon keshtu o shok
qenka shkru me hjek
jo nuk mundem me harru
por pos un me vdek
e pys tash vetveten
pse jam dashuru
athu o zoti madh
pse mke kriju. 2 her

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020