Teksti Origjinal

Sokakut me gure si dikur une te prita
e ti zemer gur su ktheve kurr u merzita.
sokakut me gur dasmoret tu sot kalojn
nuk kam besu kurr se syt e tu do t'me harrojn

Amanet o amanet une po e laaa kur te shkoj une nga kjo jet
per mua mos me kja
Amanet o amanet po i mbylli syt pse une shkoj nga kjo jet
eshet veq faji yt eshte veq faji yt

Sot eshte dite e Diel dasmoret tu pran shpis kalojne
dita qe ka qel nuk eshte per mu tjert le ta gzojn
sot eshte dit e djel dasmoret tu te une nuk ndalen
unaz e fustan qe kam provu tjetres i falen

Amanet o amanet une po e laaa kur te shkoj une nga kjo jet
per mua mos me kja
amanet o amanet po i mbylli syt pse une shkoj nga kjo jet
eshet veq faji yt.

Dhe mos me zgjoni ju nga gjumi
lermeni te qet askujt deren nuk ja qel
ne vetmi po e pres fundin syt dua mi mshel ne diten e djel.

Amanet o amanet une po e laaa kur te shkoj une nga kjo jet
per mua mos me kja
amanet o amanet po i mbylli syt pse une shkoj nga kjo jet
eshte veq faji yt eshte veq faji yt.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020