Teksti Origjinal

S'më lejon mua ndërgjegjja ty me t'lan
ty për tjetër met martu e me të dhan
para syve me dyvak ty me të pa
smuj t'përmbaj ty per tjetër me na nda.

(2x)
le të qohet krejt katuni sun druoj
ty me tjeter met martu kët se lejoj
më vlon gjaku këte dënim do ta pranoj
për veq teje tjetër vajz un s'dashuroj.

Ja e imja do të jesh ja e tokes zez
fjalt e mija do ti mbaj do t'rrin në bes
ah e dashur po te lutem ke kujdes
mos mashtrohesh e mem lan mua me shpres.

(2x)
le të qohet krejt katuni sun duroj
ty me tjetër met martu kët se lejoj
më vlon gjaku këtë dënim do ta pranoj
për veq teje tjetër vajz un s'dashuroj.

(2x)
le të qohet krejt katuni sun druoj
ty me tjetër met martu kët se lejoj
më vlon gjaku këtë dënim do ta pranoj
për veq teje tjetër vajz un s'dashuroj.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020