Teksti Origjinal

Eh vika deti mi lale,
o tallaz tallaze
(2 here)

Eh se m'ka zon o mi shpirto,
sevdaja me plase
(2 here)

-- Refreni --
Jarina lalin o,
më don e të due
jarina lalin o,
ti qonke për mue

E kjo sevdaja mi goce,
qe m'ka zon me tye
(2 here)

E ta pres vetllen lala,
amon me gjith sye
(2 here)

(Refren)

E vika deti mi lale,
amon truma truma
(2 here)

E kush të don o mi shpirto,
o ma fort se una
(2 here)

(Refren)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020